Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Par otazok k vodoinstalacii

Zdar,

Idem robit znamemu vodu na chatu. Pracoval som s PPR potrubim, montoval som cerpadla, cize urcite skusenosti so zvaranim mam. Ohladom tejto casti nemam dotaz, cerpadlo si spravim. Co ale neviem s istotou su uz rozvody za cerpadlom a odpad.
Takze:

Studenu vodu povediem 25tkou, na to Tcka 25 -20 - 25 - teda odbocky napr k WC a k umyvadlu pojde 20tka. DO steny dam L kus 20 na 1/2 col vnutorny, spravne ? Kolko to ma precnievat nad povrchom steny ? Vysky od zeme si najdem, to je najmenej.

K bojleru mam ako vyriesit pripojenie ? Staci dat do blizkosti bojlera vyvod studenej vody (1/2 col) a vyvod teplej vody ? Ci treba tam este nieco speci ?

No a najdolezitejsia otazka, ako spravit odpad. Vyvod rury 110 mm je dost nestastne , v strede kupelky a je zarovno s podlahou. Podlaha sa zatepli 10 cm polystyrenom. Cize potrebujem dostat vyvod pod vanu. Ak dam redukciu 50 na 110 prdpokladam ze mi to bude vycnievat nad podlahu. Je na to nejaky figel, alebo ostava len vysekat ruru, zrezat a nadpojit redukciu nizsie ? Odpad na vanu dat do zeme, alebo staci aj do steny ? 50 mm by malo stacit. Tento odpad sa bude spatne robit.

Ten L kus se jmenuje nástěnka a zarovnává se s omítkou. Na pračku je větší roháček, jestli je i větší nástěnka, to už nevím.
U bojleru stačí vývod studené a teplé, při instalaci se dává pojistný ventil a výměnu ulehčí možnost uzavření na obou stranách. Pokud se to bude dělat v plastu, potřebuješ pro převlečné spoje a kolénka dost místa, řešení s pancéřovanými hadičkami se nepovažuje za bezpečné a profesionální.
Nevím, čemu říkáš redukce, prostě odbočka 87° - např kloubová http://www.eshop-koupelny-topeni.cz/produkt/odpady -a-kanalizace-vnitrni-kanalizace-ht-vnitrni-kanali zace-ht110/HTX0040286/ht-odbocka-110-50-45-87-klou bova/#.V9XLRTVZukA Trubka samotná je zřejmě příprava pro vpust kanálku.

No nastenka je pre mna nieco, co sa srubuje na povrchu, cize ma to dierky na skrutky. Ja som do steny zvykol davat obycajne L so zavitom a zasasroval. Je to tak zle ?
Co je rohacek ? Odpad z pracky napojim na umyvadlovy sifon, to nebudem komplikovat prackovym sifonom v stene.

Ten odpad s odbockou, no, toto nepojde. Zle som sa vyjadril. Proste, mam v zemi dieru priemeru 110 mm a na to potrebujemd at ruru 50 mm a s tym ist pod umyvadlo. Je to nestastne spravene, robili to "murari" co nemali sajn o odpadoch.

Na sprchu se počítá 40mm, 70 mm je dnes nestandardní rozměr, navíc se máš vejít do 100 mm světlé výšky. Redukce v kolmém směru bude IMHO větší a řešit to převlékáním pánské ochrany není moc elegantní řešení.
Pračkový sifon ve stěně je elegantnější řešení, nemáš nějaké zaprášené hadice pod umyvadlem, můžeš použít i sloup, polosloup nebo skříňku. Já mám tedy ze stěny jen kolénko, sifon s kuličkou je nasunutý a snadno čistitelný zvenku.

A k tomu šroubování nástěnek, jo, šroubuju klidně do šlicu, protože máloco na*ere, jako když to obkladač pak někam ohne a je to nakřivo, různě hluboko a 12,5 cm teplá od studené.