Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochrana venkovní tepelné izolace před působením ptactva.

Dobrý den,
máme na střeše nainstalované solární kolektory asi 4 měsíce. Izolace potrubí je z EPDM což vyhovuje venkovnímu prostředí, ale už asi nikdo nepočítal s tím že může trpět působením dravé zvěře. Zkoušel jsem na izolaci umístit PVC trubku, ale s tím se špatně pracuje. Máte nějakáý nápad jak tu izolaci ochránit?

Napadla mě zahradní hadice nebo ještě jedna vrstva tepelné izolace /minerální vlna s ALU povrchem/ kde zase nevím jestli je to vhodné do venovního prostředí. A jestli se spoje nebudu rozlepovat...

Děkji za nápady Vladimír.

[504c772abb.jpg]
[504cabf360.jpg]

Použít něco jako toto? Spoj je slepený a nevím zda odolá venkovnímu prostředí.

[http://www.aeroflex.cz/foto-produkty/podkat_foto1_ 9.jpg]

když ti řeknu, že u nás to řešili maketou dravce na čelní straně, tak tomu neuvěříš. řešil se problém vyzobávání umělotiny-polyš (ono jim to chutná) ze zateplené fasády. kavky zatracený. napustit jedem- zobne a jde, pokud to eu dovoluje.