Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký nástroj k vyšroubování šroubku?

Zkouším opravit kuchyňský spotřebič. Dostal jsem se k nádržce z plastu, je v ní šroub s křížovou drážkou utopený ve škvíře a stěna nádržky je tak blízko, že tam nestrčím normální šroubovák. Hledal jsem nějaký nástroj, v našem OBI jsem padnul na šroubovák ohnutý do pravého úhlu (nevím, jak se správně jmenuje, tak jsem ho nakreslil, asi by se mi takový hodil), ale ten má zakončení TORX.
Nevíte někdo, kde by se nějaký vhodný nástroj dal sehnat? Upajcnout dřík šroubováku a navařit na něj tyčku nebo konec ohnout není v mých technologických možnostech.
[http://kutilska.poradna.net/file/view/4176-nadrzka 1-jpg]

Upajcnout dřík šroubováku

Zkus si ohnout křížový šroubovák, netřeba vařit.
Ono to nebude u hobby výrobků nic nemožného.
Další možností je nasadit na šroub bit, na něj "přechodku" na vnitřní šestihran a do něj imbus klíč tzv. s kuličkou, ta umožňuje otáčet jím i zešikma.

normálním bitem to nedá , je to utopené dalších 40 mm takže buď dlouhý křížák , nebo dlouhé bity např http://tool-shop.cz/cs/sady-bitu/2169-Extra-Long-P ower-Bit-Set-9pce.html nebo http://www.vrtaky.cz/cz/detail/bity-phillips/81150 -1/bity-extra-dlouhe/
cenově je to stejné, já doporučuji levný z, rozbít držadlo a navařit matičku a použít gola nástavce a oříšek ze 1/4 sady, nebo ve svěráku ohnout , pokud jde o jednorázovou akci ta mi párkrát pomohlo rozklepnout motocyklový drát z kola a vybrousit plochý šroubovák a na něm pak udělat špičku ,takže vznikne jakýsi křížák pouze se dvěma křidélky

Ty extra dlouhé bity by se k tomu asi hodily. Ale gůglím, ve kterém kamenném krámu by to měli skladem, abych si to mohl vyzkoušet, jak to do toho šroubku pasuje a případně to nekoupit a když už, tak neplatit poštovné a balné a zatím jsem na nic nenarazil. To třeba v Praze, kam se zanedlouho chystám vážně žádný takový qelb není?

Děkuji za ochotu, možná ji časem využiji. Od Nymburka nebydlím až tak daleko, asi bych ten vehement přivezl, vidím to jako nejjednodušší (je to kávovar, vejde se do větší tašky). Ale až tak to nespěchá, teď mám jiné věci na práci, když tak se ozvu.
:-):beer:

1) Tyhle "fajfky" se dělají i s křížovým zakončením
2) Lze sehnat šroubováky i 30 cm dlouhé. (Občas jsem rád, že je mám, cena těch od narexu je kolem 150Kč za kus. Také se často dostávám do situace, že někam nenarvu ani golu - šroub je třeba v 15 cm dlouhé díře velikosti jeho hlavičky.)

Chce to jen navštívit správné železářství, mohlo by to mít i to OBI. Já je třeba kupoval v železářství perfecta v benešově.