Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polykarbonát vs. Sklolaminát

Dobrý den,
plánuji stavbu přístřešku a řeším střešní krytinu.
Kvůli světelným podmínkám chci průsvitný materiál.
Určitě se bude jednat o trapézový, nebo podobný profil (nechci špinící se dutinky).
Zkušenější prosím o radu, zda zvolit polykarbonát s UV filtrem, nebo sklolaminát.
Cenu na těch pár metrech neřeším, zajímá mne odolnost, trvanlivost, případně pochůznost těchto dvou materiálů.
Co byste mi doporučili?

Já koupil průhledný plný polykarbonát 5mm s UV filtrem. Letos bude prodělávat druhou zimu a zatím vcelku OK. Gumičky pod šroubkama, co k tomu dodali se už bohužel rozpadají... Ten polykarbonát byl děsně drahej takže doufám, že vydrží aspoň 50 let...