Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Meranie vyrobenej elektriny pri fotovoltickej elektrárni

Pokud někdo bydlí v malém bytě a největší spotřebič je varná konvice, tak monitorování s ukládáním dat skutečně nepotřebuje. Nic proti tomu. Pokud ale bydlíte v domě, kde je spotřebičů víc, je vhodné mít o spotřebě přehled. Emonitor dává přehled nejen o výši spotřeby, ale i o době, kdy spotřeba vznikla. A to je třeba dobré vědět ještě před tím, než začnete plánovat FV elektrárnu. Mimo to odhalíte i to, jakou máte spotřebu v době klidu, kdy se zdá, že spotřeba je malá a nestojí za to ji sledovat.

Momentálně jsem takto zjistil zbytečnou spotřebu 30-40 W, což je nic moc a žádným vaším přístrojem to nezjistíte, ale v ročních nákladech za elektřinu to je něco kolem tisícovky. V zimě jsem tak odhalil třeba i závadu termostatu u kotle. Ten dál topil, ale neekonomicky a kdo ví, kolik bych musel doplácet. To jsou věci, které jen tak jiným způsobem neodhalíte a nepřesnost,která tu skutečně je, vyvažuje to, že data jsou získávána po 90 sekundách, to je opravdu super, protože lze odhalit i malé rozdíly spotřeby. Možná, že stejně nepřesné jsou všechny klešťové měřiče protože pracují na stejném principu. Pokud potřebujete přesnou hodnotu spotřeby, je možné sledovat čidlem Optosense přímo impulzy na elektroměru, ale je to celková spotřeba, bez rozlišení na jednotlivé fáze. To ale může postačovat třeba v bytech.

A mimochodem, vím o člověku,který díky nepřesnosti odhalil nekvalitní dodávku elektřiny a mohl to tak začít řešit s dodavatelem elektřiny. Pokud budete mít neobvykle velký rozdíl mezi elektroměrem a vámi naměřenou hodnotou, může to ukazovat třeba na podpětí v síti a tím, že to vyřešíte třeba zase ušetříte na nákladech za elektřinu.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny