Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Několik dotazů pro autopamětníky na samodomo kompresor

Dobrý den.
Dostal jsem samodomo kompresor asi z nákladního auta. Stáří tak 30+ let.
Mám několik dotazů pro pamětníky, řidiče / opraváře velkých aut:
1. z čeho to asi je?
2. kolik do dá vzduchu a jaký tlak?
3. snese to trvalejší chod a jak asi dlouho?
4. kolik otáček to unese, je tam 3f motor starého(zaobleného)tvaru, výkon ani otáčky nejsou napsané, ale je to do pomala cca 1:3-4.
Jak rychle se to točí na autě netuším
Kdyby se mi povedlo najít motor na 240V tak abych věděl jak moc ho zpomalit.
5. jaký olej tam nalít? Předpokládám, že se to mazalo z převodovky původního stroje, ale nevím, co se lilo do nákladních aut.
Teď to maže zřejmě ta hadička mezi klikou a sacím vstupem.
6. Na odlučovači oleje je nahoře velká matka.
Má se to tam nějak čistit, nebo stačí jenom odfrkávat dole, vedle výstupu na hadicí, tím malým šroubkem?
To by snad bylo vše.
Díky za odpovědi.
Joseff.

Bude to neco jako avie, zraktor a pod. Kazdipadne na autě to bezi neustale co bezi motor. Vetsinou se to pouziva na brzdy. Odhas vzduchu nevim ale zasobniky byly tak kolem 50-100L podle toho kde. Tlak nemam predtavu podle mě kolem 10atm. Mame avii ale nevybavuju se kolik na tom budíku je vzdycky tlak. Mazat mozorakem co vim já. Neco podobného ma kamarad a k tomu 80L nadobu. Ale mozna vetsi objem valce.

Je to kompresor z T 138,mám stejný.Otáčky 1000-1500,maže se to tou hadičkou,nasává to olejové páry z karteru, tam by měl být nalitý olej.Mě to dává tak 5 bar což mě stačí.Sbíječku to neutáhne to by musel jet trvale v plných otáčkách a pak by asi byl problém chlazení.Běžný foukání i pistoly v pohodě.

Obyčejný, třeba M5AD, M6AD, tam nejsou žádné výkonnostní požadavky jako u motorů. Na foukání pneu stačí kompresor napřímo, na stříkání barvy musí být tlaková nédoba a redukční ventil, na tu nádobu pozor, nic starého rezatého ! Odlučovač oleje v každém případě.

Odlučovač vody a oleje pochází z PV3S.Čas od času, za chodu kompresoru povolte šroubek na boku nádobky. Úplné čištění:
Odšroubujete nejspodnější šroub plniče(pokud je zašroubován, vzduch jde do vzduchojemu).Odšroubujete matici nad ním.(klíč 27)Stáhnete vnější nádobku(jde těžko, brání těsnící kroužek)sejměte vnitřní nádobku. Uvnitř je drátěnka na nádobí. Vyprat! POZOR PŘI ZPĚTNÉ MONTÁŽI. VNITŘNÍ NÁDOBKA MUSÍ MÍT ŠIRŠÍ ČÁST DOLŮ!!! (Obě nádobky jsou tvarem stejné a to svádí při montáži je montovat stejně. Tím se odlučovač vyřadí z činnosti.)

V horní části odlučovače je pojistný ventil.

Kompresor u T-138 má cca +- 1500 ot/min.

Pod maticí v hlavě kompresoru je deska a pružina zpětného ventilu(Achillova pata těchto kompresorů).T-148 už měly ventil souosý.
Zdraví F.M.