Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Natírání pletiva plotu - štětec nebo váleček?

Pletivový plot nebo pletivo vypletené v obvodových rámech mezi sloupky plotu se dá natírat štětcem i válečkem.

Štětcem to jde pomalu, oko za okem, drát po drátu, ale důkladně, každé křížení pěkně pečlivě z obou směrů, samozřejmě se musí z obou stran plotu, občas se nějaká místa, zvlášť při přetírání starého nátěru stejnou barvou, přehlédnou a zůstanou nenatřená a musí se dodatečně opravovat a pak je plot krásný a trvanlivě natřený.

Válečkem to řemeslník u souseda zvládl překvapivě velmi rychle a kvalitně, že jsme si ani nestačili všimnout, jak široký váleček by se měl použít, jestli molitanový nebo huňatý, a hlavně, jaká je spotřeba barvy oproti natírání štětcem.

Máte prosím nějaké vlastní praktické zkušenosti a rady, co je lepší? Díky.

nevidel som síce ten plot ale nebola by lepšia výmena výplne za poplastované pletivo ako byť zafarbený od farby a všetko ostatné
kedysi som to robil valčekom a povedal som nikdy viac mimochodom ten plot už nie je

Starý dobrý plot se nemusí vyměňovat, stačí ho natřít. Viz například ploty jako na obrázku
http://files.plotyzdratu.cz/system_preview_detail_ 200001616-382ad3ad09-public/a.jpg
http://files.drateneploty.webnode.cz/200001372-669 53678f4/DSC_0495.jpg
http://files.drateneploty.webnode.cz/200000945-2a5 842b51e/hft%20210.jpg nebo
pozink-plot.jpg

Podle rad rádců je nejlepší váleček. Teď jde o to, jaký váleček, z jakého materiálu, aby do sebe nevcucnul všechnu barvu z plechovky a případně jaký rozměr, jak velký, tlustý, široký?

Děkuji za všechny rady a zkušenosti.

Teď je otázka v jakém stavu je pletivo,rezavé,málo rezavé,zašlý pozink.Moje zkušenost je pozinkové pletivo jednou natřené-40let a stav je celkem dobrý ale natírat už nebudu.Spočítej cenu-kvalitní barva nebo plastované pletivo.Váleček žádný ovčí ale obyč chlupatej a barva pokud bude na ředidlo záleží na teplotě aby to moc neschlo.