Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obkládání koupelny - založení první řady

Ahoj.

Kde začít s pokládkou obkladů? Je lepší začít pokládat odshora třeba zprava u futra směrem dolů a kopírovat zeď (může být křivá)? Nebo dát jako první tu vpravo a místo dolů další dávat vodorovně směrem doleva podle vodováhy, ale tam pak může být problém s tou křivou zdí u futra. Nebo to má nějaká daná pravidla? Děkuji

V první řadě by jsi měl mít vyrovnanou zed, žádné kopírování křivých zdí.
Přířezy obkladů by ti měl dát řezný plán. Než začneš obkládat pořádně si rozmyslet kde budou přířezy obkladů a kde celé dlaždice. Vše záleží na tom jaký rozměr dlaždic použiješ.
Pokud jsi profík můžeš začít odshora dolů. Ostatní začínají odzdola. Nejednoduší je si připevnit prkno, nebo hliníkovou lat tam kde má začít spodní hrana druhé řady obkladaček a podle této latě si založit řadu a jet směrem nahoru. Vynechaná řada obkladaček se dodělá až budeš mít vše obloženo a položenou dlažbu.

To mají pravdu, ale musíš to umět a mít perfektní lepidlo, které zabrání prokluzu dlaždičky. Pokud to uděláš špatně tak dlaždička sjede dolů.
Tomu zabráníš právě založením řady na prkno a pak už je máš fixované a nebudou ti sjíždět. Celkovou výšku obkladaček musíš proměřit, aby ti končili kde chceš a zkracovat budeš spodní řadu jako v případě pokládky odshora.

Ted jsem se podíval na video na které jsi odkazoval a tam začínali taky od podlahy