Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr krytiny na pultovou střechu

Dobrý den, stavíme RD, kde jsou dvě pultové střechy. Menší má sklon 10° a větší 11° ( 10,3 x 10,3m). Máme teď dilema, jeden pokrývač tvrdí, že jedině plné podbití a jako krytinu velkoformátový plech ( Satjam Rapid nebo podobná 12 metrová alternativa od Ruuki), druhý pokrývač tvrdí, že by rozhodně neváhal a bez plného podbití by použil taškoplech, např. satjam Roof nebo Arad premium. Dokážete nám poradit? Předem děkuji za odpověď.

Obě varianty jsou možné a další, třeba kanadský šindel nebo těžké bitumen. pásy. V případě plechu by bylo dobré zvážit, co je pod střechou za zvukově izolační prostor nebo hmotu, protože hluk při dešti na takové ploše plechové krytiny bude značný. V případě, že jsou pod střechou hned obytné místnosti jen s tepelnou izolací, tak minimálně plné podbití.