Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vrtačka s příklepem

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit. Měním v bytě dveře včetně obložek (původní jsou kovové zárubně). K vybourání jsem použil profi vrtačku s příklepem MAKITA, rozšíření otvoru šlo tímto nářadím výborně. Protože mě čekají další dveře, další bourání a zapůjčení již bohužel není možné, zajímalo by mě, jestli běžně dostupné vrtačky MAKITA s příklepem v ceně kolem 2-4 tisíc za mě udělají také dobrou práci nebo zdali se jedná v této kategorii o hobby nářadí nevhodné pro tento účel. Nemá někdo zkušenosti s nářadím v této cenové kategorii?

No,mám zkušenost s takovým nářadím,bohužel nedobrou. Nevyplatí se kupovat takové stroje. Mám třeba vrtací šroubovák,údajně silný,ale zarezlý dlouhý šroub s tím ven nedostanu. Prokluzuje a nemá sílu. Jde s tím povolit jen to,co normálním ručním šroubovákem. Kupuj jen dražší profi nářadí.

Mám už 9 let obyčejné vrtací kladivo z bauhausu, ten krát stálo asi 2500,-, má prý 2,8J příklep a dělám sním naprosto všechno.
Od míchání lepidla po vrtání 70mm průrazů skrze nosný panel, stejně tak ho používám jako sbíječku na sekání ve všem možném.

Kupoval jsem ho protože mi na jedné instalaci zrovna odešla vrtačka od Boshe a nic jiného rozumného jsem zrovna u sebe neměl hotovost. Počítal jsem s tím že ho za pár měsíců oddělám a prostě ho vyreklamuju nebo vrátím.
Od té doby ale dělá prakticky denně a bez sebemenších problémů.

Je to podobný model jako toto, jen s označením Bauhaus :)
http://aukro.cz/vrtaci-a-bouraci-kladivo-2500w-sds -sklicidlo-i6226550230.html

Takže za mě můžete klidně vzít i levné vrtací kladivo a udělá dobrou službu.

Díky moc za reakce. Docela o tom přemýšlím, nicméně na tom aukru je jen jeden prodejce, který ma špatné hodnocení. Možná bych ji koupil na eshopu, našel jsem 2, třeba tady:

http://www.nakup-raz-dva.cz/elektricke-naradi/vrta cky/vrtaci-kladivo-erman-2500w

Je to polský výrobce a samozřejmě, dokud člověk nevyzkouší, tak neví :) Pokud bych chtěl o těchto parametrech Bosch nebo Makitu, tak začínám na 6 tisících nebo výše. Tento Erman stojí 2 tisíce. Potřebuji to jen na jednorázovou rekonstrukci bytu a pak jen na občasné domácí hobby blbiny. Láká mě to, vzal byste ji na mém místě? :) Člověk kouká na každou korunu, ale nedávno jsem se spálil s excentrickou bruskou z Lidlu. Přitom flexa mi z Lidlu slouží už roky, při celkem patrném vytížení.

Určitě je jedno kde ji koupíte, jinak ten odkaz jsem dával jen kvůli tomu že je podobná té mojí. Je to čistá čína a prodává se pod hodně názvy.
Jen škoda že nikde není psané jak silný je ten příklep.

U téhle je hezky řešená výměna hlav, u mě se normální hlavička s adaptérem dává do sds sklíčidla.

Určitě si k vrtačce rovnou objednejte pár vrtáků (160mm 6,8,12,14mm + nějaký jeden delší 10x300mm), na eshopu budou stát pár korun ve srovnání s železářstvím.

Ještě ale doporučím navštívit nějaký ten baukrám a mrknout se u nich. Budete mít pravděpodobně delší záruku a případně bezproblémovou reklamaci za podobné peníze.

Já jsem před dvěma lety pořídil tohohle mazla: https://www.nejlevnejsinaradi.com/vrtacky/vrtaci-k ladivo-sds--1500w/
a nemůžu si ho vynachválit. Krom vrtání ho používám na osekávání starých dlaždic a vysekávání betonu po odvrtání vrtací korunkou.
Kladivo dostalo za tu dobu slušně na prdel plus, když k tomu přičtu, že ho pořád někomu půjčuju...a nevěřím že by se k tomu chovali tak můžu jen dodat, že to byl dobrej kauf:-)

Chcem ešte dodať že záleží či to náradie budete potrebovať jednorazovo dvoje troje dvere alebo aj do budúcna.
Ak jednorazovo kúpte doslova to najlacnejšie dostupné.Ak to na tie zárubne nevydrží žiaden strach je tam dvojročná záruka a pracujete dalej.
Ak do budúcna tak doporučujem túto:
makita-hr2470t
Je to vrtacie kladivo pre vrtáky SDS-Plus kde je aj rýchloupínacia hlavica na valcové (klasické vrtáky). Dá sa kupíť za približne 160€.
Sada vrtákov so sekáčmi asi 20€.A máte vystarané na všetky práce v dome.
Samozrejme ak by ste chceli robiť búracie práce tak na to potrebujete búracie kladivo čo je už pomerne vyššia trieda a tam sa upínajú vrtáky SDS-MAX.
Pokial by ste sa rozhodli pre Makitu chcem len upozorniť že táto seria sa pri práci pomerne dosť hreje ale netreba brať na to ohlad.Nič sa jej nestane.Treba si dať rukavice.

Já bych ti tedy napsal - vybourání otvoru boracími kladivy je zakázáno. Máš to určitě i ve statickém posouzení (dělám si srandu, je mi jasné že žádné nemáš). A jestli se chystáš na bourání kladivem otvoru v nosné zdi, zapomeň na to - půjč (kup) si velkou flexu a kvalitní diamantový kotouč.