Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akusticka izolace - podlaha

ahoj, chtel bych poprosit o radu. Rekonstruuji rodinny dum, v patre momentalne resim podlahy obyvaciho pokoje. Mam pripraveny rovny betonovy podklad a potreboval bych poradit se skladbou vrstev podlahy. Jako naslapnou vrstvu zvolim PVC nebo zamkovy vinyl, nicmene potreboval bych zakomponovat jeste akustickou izolaci (nechci rusit obyvatele v prizemi). A na tohle se chci zeptat, muzete prosim poradit vhodnou akustickou izolaci (levnou pokud mozno a nevyzadujici komplikovanou montaz)?

Děkuji za odpověď. Výška místnosti, měřeno betonová deska - strop, je zhruba 240cm. Mohl bych Vás poprosit o jednoduché sepsání skladby podlahy s akustickou izolací? Jako nášlap bych volil PVC v roli, případně, pokud budou peníze navíc, tak vinylové dílce. Ta akustická vrstva nemusí být nic extra, jen mě to tak napadlo, když už podlahu dělám, že bych ten šířený zvuk mohl trochu utlumit.