Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umělá skála II.

Zdravím,

dodělal jsem svou "umělou skálu" z polystyrenu, ale pořád to vypadá jako, ehm, nabarvený polystyren (výsledek je přiložen na fotce). Jak byste to vylepšili? Mám myšlenku na lepidlo + písek, což bych sem tam aplikoval pro přirozenější vzhled, nebo udělat mech tak, aby nebyly vidět ty největší spáry mezi polystyreny.

Díky za jakékoli návrhy.

človeče čo má z toho byť ?
jeden veľký kameň to bude problém ale dá sa
alebo viac rôznych kamienkov to sa robí ináč
vyjadri sa upresni svoju predstavu
ale určite si sa mal opýtať než si to začal robiť
mrkni

https://www.youtube.com/channel/UCpify2MyximjVFx3rcC-vGQ

Promiň, ale vypadá to příšerně. Pokud bych to měl vylepšit, tak bych koupil perlinku a fasádní stěrku ( na zateplovací systém ). Pomocí špendlíků bych perlinku postupně přidělával k polystyrenu po celé ploše, různě přiměřeně muchlal a mačkal a tvaroval do nějakého tvaru připomínající povrch skály. Potom bych vzal špachtli a lepidlem bych bych fixoval nějaký ten základní tvar. Po zatvrdnutí bych udělal finální povrch znovu lepidlem, aby se zakryla perlinka...povrch lepidla uhladit mokrým štětcem. Tohle třeba i opakovat až to bude vypadat OK.
Před tím bych ale vzal hadr, nitroředidlo (C6000), otevřel všechna okna a ty ostré přechody bych pomocí hadru namočeném v ředidle rozleptal do ztracena, aby nebylo potřeba tolik lepidla a nebylo to tak těžké. Pro jistotu bych to ještě ukotvil natloukacíma hmoždinkama, tak jak se kotví fasádní systém. Něco by to stálo, ale jak se říká ... za málo peněz, málo muziky... všechno chce svoje.

Pokud to budeš chtít tak udělat, tak se ještě zeptám:
- čím to máš přelepené - pokud fasádním lepidlem nebo pěnou tak to je v pořádku.
- sundal jsi před lepením původní barvu až na omítku?
- byl povrch stěny před lepením napenetrovaný?

Jde o to, aby byl polystyren ke stěně pořádně upevněný a nespadlo to, protože s tím lepidlem to bude opravdu hodně vážit. Ještě bych před použitím lepidla sundal pro jistotu barvu, aby lepidlo přišlo na holý polystyren. Kotvení hmoždinkami ke stěně bych udělal přes perlinku tak, aby byla taky kotvená ke stěně.

obávam sa že sieťkou (perlinkou) to bude problém možno by sa to dalo po malých kúskoch určite nie celoplošne
na tube som videl video (samozrejme že ho nemôžem nájsť) kde bola použitá teplovzdušná pištoľ ktorou sa deformoval povrch polystyrénu to by si mohol ešte skúsiť namiesto toho riedidla čím by si možno eliminoval tie medzery aby ich nebolo tak vidieť
následne bolo na to použité nejaké lepidlo (myslím si že by sa hodil duvilax) ktoré sa rozriedilo s vodou a v tomto lepidle sa namočil nejaký savý papier ktorý sa lepil na ten deformovaný polystyrén a následne farba

čiže toto by sa udržalo a nemusel by si nič kotviť nevravím o cene
ak máš ešte nejaký zbytok skús to s tou pištoľou a kuchynskými utierkami a nejakým lepidlom

skús si niečo nájsť sem https://www.youtube.com/results?q=imitation+stone+ wall+with+polystyren

Zkoušel jsem tvarovat - nožem, flexou, acetonem, horkovzdušnou pistolí. Acetonem je to pakárna na dlouhá odpoledne, horkovzduška ty mezery značně zvětšuje, nůž dělá víc bordelu než užitku, takže nejlepší volbou byla flexa, ale ty mezery nevyřeší nic, asi kromě níže navrhovaných novin a lepidla.

Pokud to je na příčce ze sololitu, tak bych to tím lepidlem z důvodu váhy nedělal. Kdysi, když jsme tvořili krajinky k elektrickým vláčkům, tak jsme dělali základ z polystyrenu a potom jsme na něj lepili proužky novin namočených do lepidla na tapety, aby se překryly spáry v polystyrenu. Potom jsme to natírali obarveným Latexem ( historická, vodou ředitelná barva :-) ) a dále jsme dávali různé posypy z hrubších obarvených dřevěných pilin. Základ ale musel být v dobře opracovaném ( předtvarovaném ) polystyrenu.