Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena komplet nové střechy na domě (fotky)?

Kolik by zhruba stálo udělání komplet nové střechy :
-"stržení" staré (včetně krovů) a odvezení suti
-nové krovy a trámy (včetně práce a materiálu),
-nová krytina (nějaká nejlevnější ale alespon trochu kvalitnější taška, na barvě a estetice VUBEC nezalezi)
-Pravděpodobně i nové rýny atd.

Vše jen naprostý základní standard, žádné drahé prvky, materály, jen základní užitná hodnota. Půda nebude využívána k ničemu, nebude tam bydlet, a asi ani nic skladovat. Žadne zatepleni ani, jen nová základní střecha s nějakou základní taškou.
Je reálné vlézt se se vším tímto do 250 000 Kč?
Dům má půdorys cca 11x9 m je to okolí Uherského hradiště (okolí zlína- morava :-) ).

https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/ zlechov-zlechov-/362193244#img=2&fullscreen=false

Odhad podle toho, co jsem dělal a aktuálně dělám.

krovy bych hádal tak na 60-70 tisíc
tašky, latě, fólii, atp. hádám tak 100 papouchů.
plechy a svody cca 30 tisíc.

Práce cca 60-70 tisíc celkem.

Teoreticky se vlezeš, ale prakticky vždy bude záležet na rozpočtu. Obecně nejlevněji pořídíš šablonové systémy s co největší plochou např. http://www.krytiny-strechy.cz/katalog/betonove-tas ky/bramac/657238-bramac-taska-bramac-max-p.html

Odhadem (podle výšky dveří) je jedna strana střechy cca 4x16m2, celkem tedy obě strany 2x4x16 = 128m2, při ceně 351Kč s daní za metr jde o cca 45000Kč jen za krytinu. K tomu krokve, atd., takže od oka cca 50 tisíc.

Co se trámů týká, záleží, zda budeš měnit i pozednice.

bourání jde vždycky rychle a hlavně na to není třeba fachmanů, nicméně mě taky zajímá, co je důvod pro zhroucení krovů? Jsou něčím zasažené?

edit: doporučuju si to nechat nacenit v rámci samotné stavby, většinou to vyjde levněji (zejména vyskládkování suti), když to dělá jedna firma, která zároveň dodá novou stavbu.

Oslovte si 3 místní firmy nebo řemeslníky, které si nejdříve prověřte. Nejlépe když si projdete okolí a zeptáte se lidí, co mají novou střechu. Těm to zadejte k spočítání a uvidíte. Ovšem nikomu se to nebude chtít počítat, protože to vypadá, že teprve budete chtít dům kupovat. A něco počítat několik hodin a zdarma to nikoho nebaví.