Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Material nitu a korozia

Zdravim,

Mam otazku ohladne korozivzdornosti nitovaneho spoja. Mam plech z duralu a chcem k nemu prinitovat nitovaciu maticu. Koli pevnosti zavitu by som rad pouzil nerez. Na dural (Al) je ale z pohladu korozivzdornosti je lepsie nekombinovat kovy koli elektrochemickym reakciam. Teda otazka je do akej mieri je korozivzdorny spoj nerez - dural. Nemusims a obavat nicoho, alebo racej pouzit , aj ked nerad, hlinikove nitovacie matice ?

Diki

Vy ste mi poslali trhaci nit, ja riesim nitovaciu maticu. Potrebujem totiz vytvorit zavit v Al trubke s hrubkou steny asi 2 mm .
Cize obavy z elektrokorozie su opodstatnene ? Ako je to s nerezom ? Reaguje to s Al, resp jeho zliatinami (duraly) ?

Dobrý den,ověřeno po praktické stránce,kdysi jsem si vyráběl televizní směrovou anténu podle knížky z hliníkového jeklu,prvky z oholeného hliníkového přívodního kabelu,vše nýtováno hliníkovými trhacími nýty,vše OK.Ale držák antény jsem vyrobil též z duralového plechu a na přitažení použil pětky mosazné šroubky.Asi po pěti letech najednou anténa nikde,ležela spadlá na střeše,mosazné šrouby se na základě kontaktu s duralem rozpadly,nyní jsou tam téměř dvacet let normální černé ocelové a anténa stále na svém místě.
Tak se domnívám,že nerez bude OK.:-)