Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký kondenzátor do vysavače ETA 7400

Dobrý den, náhle mi přestal jít zapnout starý vysavač blahé paměti ETA 7400. Ne že bych k němu měl citový vztah, ale na chalupu byl ještě dobrý. Teď ani nehlesne. Tak jsem jej rozdělal, šňůra dobrá, spínač dobrý, ale kondenzátor na motoru se úplně rozpadnul. Co se na něm dá přečíst je akorát TESLA, +/- 20% a 0025 uF (to "u" je "mí"), ale nevím, kolik dalších nul je před tím, nebo kde je vlastně desetinná čárka, je to celé rozsypané. Mohl by mi prosím někdo poradit, jaký kondenzátor mám shánět? Dva vodiče jsou na vstupu, tři na výstupu. Popřípadě když ho vyhodím úplně? Nejbližší TV je asi 50 m daleko, nebude to rušit? Díky za dobré rady :-)

Tak to vypadá velmi dobře, děkuji... to bych ho mohl do příštího víkendu mít (já nevím, že ty ženský musej pořád něco vysávat...) Akorát teda jak ho teď zapojit. U té Tesly šly dva černé vodiče od spínače do kondenzátoru z jedné strany a ven šly tři - dva do motoru zezadu a jeden ze strany. Tady ani ze schématu mi není jasné, který je který. Kromě toho, nebude 250 V málo?

U toho odkazu je vnitřní schema jak to zapojit. Pokud ti to není jasné, požádej o zapojení někoho, komu to jasné je. Těch 250V by mělo stačit.