Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stropní LED světlo po zapojení svítí jen velice slabě

Dobrý večer,
máme nový byt, který nyní zařizujeme. V OBI jsem koupil dvě LED stropní svítidla. Doteď byla v pokojích pouze objímka s žarovkou tu jsem odmontoval a na tento kabel přidělal toto stropní svítidlo. Problém je že po zapnutí svítí jen velice slabě, téměř vůbec. Kde může být problém? Zítra mohu přidat foto.

Děkuji za případné rady.

Přikládám odkaz na album kde jsou fotografie LED stropního svítidla, včetně fotografie světla minulého (které bez problémů fungovalo - žárovka 100W). Jak je již zmíněno v dotazu LED světlo jsem zapojil přesně tak jak bylo zapojeno světlo minulé - zkoušel jsem kabely i prohodit bohužel po zapnutí světlo svítí opravdu velice slabě, téměř není možné rozpoznat, že svítí.

Co s tím? Děkuji

http://komondor17.rajce.idnes.cz/LED_stropni_svetl o_-_slabe_sviti/

zkoušel jsem kabely i prohodit

ještě by stálo za zmínku který s kterým.
Ten modrý byl původně zapojený kam?
Pokud tu instalaci nedělal barvoslepej, tak žlutozelenej patří na zelenej, černej na černej a modrej na bílej. Jestli to tak máte a nesvítí to, tak je potřeba změřit, co z kterýho drátu vlastně leze.

Jestli dobře vidím-z té fotky to není moc patrné-tak na původním zapojení je na kovový držák objímky zapojený žlutozelený drát,což by vysvětlovalo,že původní světlo svítilo,protože přes kostru byl modrý drát k objímce připojený.V každém případě to původní zapojení dělal zřejmě nějaký "zasloužilý umělec".

Já na té 1. fotce vidím,že máte přehozené dráty.Zelenožlutý má být zapojený na kostru světla a modrý na objímku.Zkuste zapojit správně a uvidíte.Je možné,že u starého žárovkového světla byla nějakým záhadným způsobem propojena kostra svítidla s objímkou a světlo fungovalo.Jestli máte možnost multimetrem změřit napětí ,zkuste mezi černým a modrým vodičem změřit.Jinak by mohla být chyba v novém svítidle.

Nazdar ak dobre vidím, tak na prvej fotke je zelenožltý zapojený ako "nulák" a modrý ako "kostra"
tak skús tiež ako "nulák" ten zelenožltý vodič
inak to že svetlo slabo svieti, znamená že fázový vodič je pripojený a nulový nie a tej ledke to na mallé rozsvietenie stačí.

Já bych doporučoval vzít síťovou šňůru, zapojit do toho světla a vyzkoušet v nějaké zásuvce. Když světlo bude svítit normálně, tak povolat elektrikáře, jinak asi reklamovat. To světlo co jste kupoval vám asi v prodejně nezkoušeli a mohlo by mít nějakou výrobní chybu.

[http://kutilska.poradna.net/file/view/4125-svetlol   ed-jpg]

Napájení zapojit mezi černý a bílý drát LED světla vyvedených na lustrsvorky. Vzít Vadasku - vývody nastavit na zkoušení elektromagnetem (ne nějaké elektronické zkoušečky !) a při volných odpojených přívodních drátech ke starému světlu a zapnutém vypínači změřit (pozor, práce pod napětím!!!), na kterých dvou drátech je vlastně napětí. Ty pak zapojit k LED světlu. Původní instalaci zapojoval nějaký chytrák a vypadá to, že je životu nebezpečná, doporučuji nechat opravit nějakým opravdickým elektrikářem

prečo hľadáte chybu v inštalácii, keď tá by mala byť v poriadku? "(které bez problémů fungovalo - žárovka 100W)"

je problém zobrať to svetlo, pripojiť ho na kábel a zapojiť inde do zásuvky? a následne ho reklamovať? tu niet čo špekulovať

Kutilové děkuji moc za rady. Světlo zapojené funkční - pouze prohozené kabely (jak zde bylo už několikrát zmíněno). V druhé místnosti nefunguje jelikož do kabelu vůbec není přivedena elektřina (nově dělaná eletrika, někde se stala chyba). Budeme tedy dělat nové el. připojení pro světlo.

Ještě jednou všem rádcům děkuji. Pro čitatele možná ještě dnes stihnu udělat foto aby viděl jak svítí 12W LED světlo :-)