Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrovlnka neohřívá

Dobrý den, prosím o radu. Mám problém s mikrovlnkou.. Přestala ohřívat, ale jinak funguje normálně (točení, světlo, žádné divné zvuky), takže jsem se rozhodl podívat dovnitř a VN pojistka je spálená. Poškození součástkek/desek nevidím a nevím, jestli se vyměněním pojistky vše vyřeší. Je tu také další problém.. Zdá se, že jde o asi specifickou hodnotu pojistky, protože se mi nepodařilo na netu najít stejnou variantu (5KV, 550mA). Za případné rady, nebo doporučení budu moc rád :).
Mikrovlnka: Daewoo KOR-7G8KW
Díky moc. Pavel

A co konkrétně je na mé odpovědi špatně? Ta hodnota pojistky není nijak kritická, když tam dá 600 mA místo 550 mA, tak to ničemu nevadí. Když bude ta mikrovlnka špatná, tak to přehoří znovu, ale obvykle se ta pojistka přetaví dlouhým užíváním, přičemž samotné mikrovlnce nic není. Jak jsem psal, už jsem se s tím několikrát setkal a dodnes ty trouby fungují.

Ano, 600mA můžeš v klidu použít.
Ano, pojistky odcházejí samy od sebe - to mohu potvrdit. V mikrovlnce je kondenzátor, který se musí nabít a pokud se člověk nešťastně trefí při zapínání mikrovlnky do špatné "vlny" síťového napětí, pojistka dostává docela velký záhul a pokud se to stane několikrát, pak se přepálí.

Můj tip... starší, poctivější stroj, kde se použily kvalitnější součástky?

Jinak díky antibaldo za vysvětlení...
A pro Jirka44: No myslím, že zrovna v případě elektřiny se o rejpání nejedná. Jasně, máte zkušenosti, že pojistka v MW sama vyhoří, to beru. Ale máte 100% jistotu, že je to i tento případ? A já bych samozřejmě byl rád, kdyby byl.

Samozřejmě 100% jistota není nikdy, dvojnásob to platí u elektřiny :puff:
Magnetron se dá proměřit poměrně jednoduchým způsobem jen pomocí ohmemetru. Magnetron má zdánlivě jen dva vývody, třetí tvoří samotné tělo magnetronu. Nejdříve se změří odpor žhavícího vinutí - odpor mezi dvěma FASTONy - měl by být téměř nulový - magnetrony se žhaví napětím okolo 3,3V a proudem 10A (cca každý je trochu jiný). Pak se měří odpor samotného tělesa magnetronu, odpor mezi jedním z FASTONů a tělem magnetronu MUSÍ být nekonečný, jinak je magnetron vadný.