Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem křovinořez Sparta 26 - při nasazování kotouče cvakalo v tyči a s kotoučem nejde pohnout

Prosím o radu. Mám křovinořez Sparta 26 (1989). Posledni dobou začal při chodu vydávat zvonivý zvuk a tyč se dost zahřívá. Sekal ale stále perfektně. Asi před týdnem ale začal při sekání jak strunou, tak kotoučem ztrácet na výkonu, měl tendenci se zastanit. Dnes jsem chtěla sekat a při nasazování kotouče cvakalo v tyči. S kotoučem nejde vůbec pohnout. Zřejmě už dosloužil. Prosím o pomoc při hledání závady. Předem děkuji
Změna předmětu, původně: Janča (Kurt)

Pravidelně jsem i poctivě mazala tím správným mazivem. Údržbu jsem také prováděla a jsem za to ráda. Asi už má svoje odpracováno, přece jenom je to už babička - sloužila mi ku prospěchu celých 18 let. Myslíte, že má cenu ji nechat opravit? Aby oprava nebyla dražší než nový křovinořez. Děkuji

Prvně bych se pokusil zjistit, zda je chyba skutečně v převodovce. Lze ji sejmout poměrně snadno a po sejmutí se musí volně protáčet. Je-li chyba v ní (a dá se to předpokládat) nová stojí do 2500,-Kč. Jestli se její výměna vyplatí nebudu spekulovat, záleží také na stavu zbytku křovinořezu.