Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tvorba kruhu

Zdravím,

chtěl bych vyrobit kruh o průměru 2,2 metru. musí být dostatečně pevný (řekněme, že by měl vydržet alespoň 20 kg v tlaku). Jak to udělat? Napadlo mě nechat si ohnout dvě trubky do půlkruhu a pak je spojit, ale zde v Ústí nad Labem jsem nenašel firmu, která by to provedla. Nějaký jiný nápad?

Díky

Vezmou se dva vingly, nabodují se k sobě, takže vznikne jakoby profil T. Ten se prožene zkružovačkou na žádaný průměr. Počítám, tak max. 30mm vingl.
Záleží taky na tom, který směrem to budeš ohýbat.
Takhle se ohýbaly vingly pro falešné klenby v 80. letech.
Ta svařená noha onoho Tčka byla vnějším obvodem výsledného ohnutce.
Po dosažení kýženého tvaru se to od sebe odbrousí, složí do kruhu a svaří. Zkružovačka se dohoní lépe než karusel v ČKD.

Ovšem musí to být strojní zkružovačka. Žádné šudlátko pro klempíře.

V Ústí nad Labem hledej firmu, která "podědila" strojní údržbu v nějaké velké firmě, nebo výrobu válcových nádrží, kotlů a pod. Možná opravna lodí v přístavu.
No, asi jsem tě nepotěšil.

Hadice 9,1 m dlouhá s T-kusem, kterým se spojí oba konce a do kolmého téčka se další hadicí nažene tlaková voda. Mělo by to udělat opravdu kruhový kruh. Drží tak dlouho, dokud je v hadici tlak.
Pokud chcete tvrdý kruh, zkuste po dalších pokusech místo vody do hadice napumpovat beton a nechte ztvrdnout.