Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení zesilovače

Zdravím

Chci si postavit zesilovač 2x120W, ale problém je v tom, že má být napájen 90V ss napětí. Toroidní transformátor, který by dal takové napětí je příliš drahý a tak bych to rád poskládal z transformátorů, které mám doma:

230V / 22V + 24V + 12V + 12V + 18V = 88V

Každý z nich je však schopen snést jiné proudové zatížení.

Myslíte, že by mohlo zapojení s tímto napájením fungovat bez problému?

Díky za odpověď

Výkonové koncové zesilovače se obvykle dělají se symetrickým napájením.

Například zesilovač 2 x 100 W z dílny Zdeňka Krčmáře ksd7293.htm je napájený napětím ±12 až ±48 V.
Takže když budete počítat s nějakými ±45 V, stačí jím doporučovaný toroidní transformátor (podle výkonu) 2 x 29 V, který není zas až tak drahý, např. viz http://www.gme.cz/toroidni-transformator-tr-t200-2 x29v-p610-661

Nebo se podívejte na stránky bratov Grolmusovcov na www.zosilnovace.eu , mají výborné vyzkoušené sestavy, které prodávají také jako stavebnice (bez transformátoru, ten si zájemci pořizují podle svých dalších představ)