Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Najlacnejsi plot

Zdravim,

Ideme stavat plot. Zaujima ma, ake stlpiky su najlacnejsie, co sa na to hodi. Betonove, alebo ocel ? Neviem sa rozhodnut. Preferujem nejaky rozumny pomer kvalita, cena. Co su stlpiky take plechove, ta to mi pride slabucke.

No naposledy ked som betonoval nejake rury do zeme, uhnivanie som trocha spomalil tym, ze som prechod z betonu az asi 15 cm nad teren zatavil do zmrstovacej buzirky, ktora sa pouziva na spajanie kablov. Ta bola tusim na kable 4x150 AYKY. Cize je to absolutne vodotesne a odolne aj mechanicky. Kto robil s tymi spojkami vie o com hovorim. Ale tak nemal som ich vela, cize toto uz velmi do uvahy neprichadza. Vnutro som zabetonoval aby to nekorodovalo z vnutra. To bolo ale len asi 6 rur.
Teraz je ale situacia ina, potrebujem postavit plot asi 60m dlhy, cize stlpikov 20 + 4 alebo 6 na podpery. Tu teda musim pozerat na peniaze, ale zas hladam aj aku taku kvalitu.
Cize radite nepouzit tie rury original k plotom ? Uhnivaju aj napriek tomuz e su pozinkovane/poplastovane ? Racej ist do tych lesenarskych ? Cenovo su lesenarske drahsie samozrejme. Naviac nesu osetrene nijak, ale ak maju byt lepsie ...

Máme plot taky z použitých lešenářských trubek asi 40 let,jen asi 2x natřené,tehdy myslím suřík a syntetický email.A uhnilo jich dole u země zatím jen pár-asi 3.Nahoře je ucpávka,kus zmuchlaného papíru vevnitř a na to hrst betonu do kulata ven a celé taky natřené.