Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prohnutý obraz na televizi Thomson

Dobrý den, mám televizi THOMSON 28DP42E. Začal se mi prohýbat obraz od svislých okrajů směrem dovnitř (je to vidět hodně na teletextu) a při změně kontrastu se obraz zmenší a pak zase vrátí zpět. Mám UPC a televize je připojena přes vstup AV. Televizi jsem otevřel, zbavil prachu, vizuálně zkontroloval propojení konektorů a "nafouknutí kondenzátorů", ale nic jsem neobjevil. Pokud by někdo věděl, čím by to mohlo být, prosím o radu. Děkuji.

"dychanie" velkosti je u CRT normalne, je to kvoli kolisajucemu VN. Nemalo by to byt ale moc rusive.
Ohnuty obraz je zle nastavenym alebo uz naprd vychylovanim, da sa to do urcitej miery stelovat v servisnom menu, ak niekde googlom najdes navod jak sa tam dostat.

Děkuji za reakce.
Kondenzátory mě napadly jako první, takže se asi ubírám tím správným směrem, ale nejsem jimi až tak "předzásobený". Kdyby někdo věděl, jaké by to pravděpodobně měly být, rád je pořídím a vyměním. Ale měnit všechny mi připadá zbytečné.
S tím servisním menu to není špatný nápad, zkusím hledat.
Jen jsem asi nenapsal, že ke změně došlo asi tak během 2 dnů, že by tak najednou ztratily kapacitu ? Nevím, ale nechám si poradit.

Tak jsem se dostal do servisního menu, obraz jsem maličko vylepšil, ale moc to nepomohlo. Našel jsem poslední chybové kódy byly 26 a 35. Podle kódů chybí napětí 5 V a + 13 V. Moc chytrý z toho nejsem . . .

Skus si na eserviceinfo.com najst schemu na nejaky ten model alebo podobny, a pozri si odkial sa berie napatie pre vychylovanie a jak to je riesene okolo trafa, ale idealne by bolo osciloskopom zmerat ze co je kde jak a podla toho menit. Sfleku ja osobne neviem ktore menit nerobim to profesionalne len doma a CRT som mal doma naposledy pred vyse 5rokmi a to uz si 2/3 nepamatam :D Mozno niekto bude vediet aj sfleku ze ktore.