Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regál z OBI.

Včera jsem si koupil v OBI tenhle regál - dle nabídky z aktuálního letáku. Teď ho dávám dohromady.
http://www.obi.cz/decom/product/OBI_Kovov%C3%BD_re g%C3%A1l_%C5%A1roubovan%C3%BD_150_x_75_x_30_cm_b%C 3%ADl%C3%BD/4469375
Zlákala mne cena, za tu cenu by se mi nechtělo podobný regál ukutit.
Ale jak se mi to jeví, je udělaný z plechu síly žádná celá nula nula nic a chci vidět, jak snese to třicetikilové zatížení na každé polici.
Tak se asi vrátím k domácímu kutění.

No v každém případě doporučuji nezdržovat se v blízkosti plného regálu ;-). Udělal jsem kdysi stejnou pitomost - koupil jsem tamtéž regálek na knihy. Byl z dřevotřísky 11 !!! mm a dopadlo to jak to dopadnout muselo. Pět knih v jedné poličce oné "knihovničce" zlomilo vaz. A Codex Gigas to tedy rozhodně nebyly. Tím u mě OBI definitivně do smrti skončil i kdybych si měl hřebíky kovat sám.

Ten regál mám a skutečně vydrží. Musíte si uvědomit, že plech je vyztužen ohyby a stojky jsou s policemi šroubované, nikoliv jen zaháknuté. Samozřejmě jde o statickou zátěž, nějaké poskakování po policích nepřichází v úvahu. V případě nějakého malého těžkého předmětu (třeba svěrák) uloženého do police akorát doporučuju ho podložit třeba překližkou, aby se váha roznesla ne větší plochu.