Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako vmiešať plastifikátor do cementového poteru?

Zdravím! Mám otázočku: Ako vmiešam do betónu /poteru/ plastifikátor aby som ho dokonale rozmiešal ale bez miešačky? Nechce sa mi zháňať miešačku na 5 m2. Pridaním do zamiešaného piesku s cementom to asi bude nevhodne a zriedením do vody asi neodhadnem množstvo! Nebolo by to lepšie najprv do piesku a následne cement a až potom vodu? Alebo ako? Ďakujem za rady!

A jak budeš míchat samotný beton? Plastifikátor je prášek? Na 5m2 bych míchal v kýblu vrtačkou s koupenou vrtulí za pár šušňů a ta to rozmydlí vcelku dokonale.
Pak ještě existují půjčovny, kde si pořídíš velký míchadlo.

Plastifikátor je tekutý a práve preto je problém pridať ho do rozmiešaného štrku s cementom ..... vytvorí sa gumovitá hmota, ktorá sa nebude dala dobre rozmiešať ....pravdepodobne zreaguje s cementom. Budem to miešať asi v nejakej plastovej nádobe, len neviem či mi to vŕtačka vydrží. Totiž nechcem tam moc vody ...taký polovlhký...