Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlažba pod pergolu

Ahoj,

chci dělat dlažbu pod pergolu, jejíž nosné trámy budou uchyceny v ocelový kotvící patce. Patka bude v betonu, ale nemám moc představu, jak velkou díru pro ten beton mám vykopat. Trámy budou 8-10 cm, pergola celkově 3 x 3,5m. Poradíte prosim hloubku a průměr tý díry na vylití betonem? A taky jak hluboko ten trn kotvící patky má v betonu být - chci aby byla patka pevně uchycená, ale asi zase to musí být nějaký kus nad ním, aby dřevo nehnilo.

díky

delal jsem terasu s pergolou letos...

kolem dokola ohradka ze ztraceneho bedneni do nezamrzne hloubky, uprostred vysypane sterkem, udusane "zabou", deska s kari siti zhruba 10 cm.. po vytvrzeni betonu jsem vyvrtal diry na patky, ukotvil chemickou kotvou.. hloubka je asi 20 cm, nad povrch to couha 5cm...

pouzil jsem tyto patky: patka2

co se tyce povrchu.. pouzil jsem tekuty kaminek, resp. kamenny koberec.. je to absolutni bezudrzba, nestoji na tom voda, vyborne se to myje tlakovou myckou..