Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gril - zkušenosti?

Zdravím, teď mám asi osm let nějaký základní od Weberu a už je docela jetý, tak přemýšlím o náhradě. Dnes jsem koukal na tento gril a přišel mi docela slušný.

Máte ho někdo? Nějaké zkušenosti? Prohlížel jste si ho někde v Kauflandu? Případně nějaké doporučení na co dát pozor apod? Díky.

Nevim co mají v kaufu, ale mohu doporučit tzv. vodní gril, je to fakt supr, vše je z něj krásně ugrilované a při tom se nic nevysuší, nespálí a když třeba z mase kape tuk, tak to nejde na žhavé, takže to od toho pak nesmrdí, už bych do jiného nešel. Když se topí s rozumem, tak v tom jde i douzovat.

Netriem biedou, hladom, smädom, ale za tento xindel by som dal maximálne štvrtinovú sumu, aj to s odretými ušami. Nepodporujem cigánskych šmelinárov, kšeftárov so šuntmi, šabrašúchmi, ktoré nemajú žiadnu, nulovú hodnotu (marketigový ťah určený vypatlanej lúze).Žranica sama o sebe nasiaknutá dehtom, smradom, dymom je nezdravá. Pritom disponujem na záhrade odvetranou udiarňou, ktorú roky nepoužívam.

Niet nad kvalitnú, teplovzdušnú, elektrickú rúru s grilom, riadenú termostatom s pomalým pečením do 85°C v skle. Či na osmažené, zatiahnuté bravčové, hydinu, sviečkovú, prípadne pravý hospodský guláš z hovädzieho nakrájané na kocky (móčinku), ktorý sa pomaly pripravuje v jánskom skle min. 14 hodín pri teplote 75°C.

No a kačica pečená pri teplote 90°C po dobu min. osem hodín, na záver "okrášlená" do křupava na kožičke horúcim vzduchom na teplote 300°C po dobu 10 min., nemá chybu. K tomu "makové", na plotni sušené zemiakové lokšíky.......

Chlapče, víš proč lidi připravují pokrmy na ohni? Právě skrz tu vůni ohně. Proto si pořizují grily na dřevěné uhlí, proto opíkají buřty na ohni, proto pečou brambory v popelu, proto používají udírny a podobně. Pokud jsi byl někdy například v Turecku a jedl tam kebab připravený na dřevěném uhlí, tak zajisté víš, že s tím, co se vydává za kebab v našich končinách to nemá nic společné. Takže ano, trouba je fajn, ale vůni ohně mi nedá.
Ještě bych dodal, že ten odkazovaný gril je lepší napodobeninou grilů Green Egg. Pokud na tom grilujete jednou za měsíc pro dva lidi, je to rozmařilost. Pokud několikrát týdně pro X lidí je to super. Pokud na to máte, není co řešit.