Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na mrazák.

Dobrý den. Dnes jsem vytahovala maso z mrazáku, mám šuplíkový a spadlo mě to těžké zmrzlé maso na okraj mrazáku a praskl ten úplně spodní plast - dno - pod šuplíkem. Je tam prostě prasklina. Bude ta mraznička funkční nebo bude něco unikat nebo víc namrazovat? Děkuji za odpověď, mám hrůzu, že jsem si vydělala...

Takže uvnitř mrazničky je proražený vnitřní plášť? Možná tam bude vnikat teplý vzduch a namrzat kondenzát, ale to zjistíte docela rychle sama. Pokud by se to stalo, tak utěsnit silikonem prasklinu, protože kapalný kondenzát sníží tepelně-izolační schopnost dna mrazáku. Ale možná, že se to nestane, že to udrží izolační pěna kolem mrazáku.

Unikat nic nebude,je pod tím snad jen izolace.Zkuste tu prasklinu zatím přelepit nějakou lepší izolepou,ovšem na suchý povrch.Tedy vytřít dosucha,možná zkusit vysušit kousek okolo třeba fenem a rychle nalepit.Jestli je prasklina větší,tak bych zkusil silikonový tmel nebo lepící tavnou pistoli.