Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umělá skála

Zdravím,

přicházím s dalším hovadským dotazem. Chci vytvořit imitaci skalní stěny (desítky metrů čtverečných) tak, aby mě to nestálo půl milionu, nebo 300 let života. Tak mě napadlo, že bych snad mohl na sádrokartonovou příčku odspodu nastříkat montážní pěnu. Opravdu nevím, zda to bude držet a kolik m2 se dá udělat z jedné tuby. Druhou variantou je stříkaná izolace, kterou firma udělá za cca 250 Kč/m2, ale doufám, že s tou montážní pěnou by efekt mohl být stejný a cena nižší (cenu mého času neuvažuju). Pokud by mi snad někdo řekl, že to není úplná debilita, tak by mě zajímalo, jak by se to pak dalo nabarvit na šedo :) Bude to v interiéru.

Děkuji převelice

Držet to nebude a vypadat jako skála taky ne. Pěna je určena k vyplnění dutin a pokud se nastříká volně, jednak nedrží v celé ploše, jen náhodně (nemá mezi čím expandovat) a druhak tvoří povětšině bubliny hladkého a okrouhlého tvaru. Pokud nehodláte investovat do obložení z opravdového kamene (na to není zřejmě SDK příčka dost nosná, pro obklady musí být SDK dvojitý), asi největší šanci by mělo napodobit strukturu skály potěrem ze sádrové omítky a pak si s tím vyhrát a ,,vysochat´´ to pomocí špachtle nebo dláta.

Jak tu již někdo zmínil, koukněte, jak se dělají pozadí do velkých terárií (leguáni, varni apod.). Poměrně dobré a levné řešení je kombinace polystyrenu a pletiva pro tvar, na to se natáhne prostěradlo (nevím, jestli se ještě máčí v cementu) a na to lepidlo na dlaždičky a případně barva a lak (vše vněkolika vrsvách).
Lehký a úplně levný to ale při velkém rozměru nebude a jestli to udrží SDK, netuším.