Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sušení dřeva

Připletl jsem se ke kácení ořechu a švestky a získal kousek kmene. Mám ořech 30 cm průměr a cca 50 cm délka, druhý cca 25x60cm a švestku taky 25x60cm.
Jak to mám usušit abych je mohl časem použít? Odkornit hned až to přivezu domu? Nebo až za nějaký čas? Schnout chvíli v celku nebo rovnou nařezat na "fošny"? Zabarvení konců je samozřejmé.
Děkuji

Nevím, jak je to přesně u listnatých dřevin, ale u jehličnatých se musí kulatina odkornit co nejdříve. Pak se nechá v kulatině min. rok vykroutit, aby se po nařezání nezkroutilo. Ovšem nevím jak u ořechu, ale u švestky se sušené dřevo hůř opracovává.