Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kůrovec

Ahoj lidi, dal se mně do borovice kůrovec, a tak moc, že ji musím pokácet. Radí mně, abych po sundání stromu oloupal kůru. Ale nejsem si jistý, že jen oloupání pomůže. Nevíte, co se s larvami a kuklami děje, když to oloupu? Mám strach, že by to mohly přežít. Případně vypadat do trávy, a přežít také? Jestli máte zkušenosti, prosím, napište, jak je zlikvidovat. Předem děkuji všem. S.

Nebo se ti přivážou ochránci ke stromu řetězem. Oni i broučci potřebují k jídlu vodu. Pokud kůru sundáš, tak uschne a broučci to jíst nebudou a taky umřou. Ale určitě to spálit. A nebojte se, že by lezli do země. On žije jen pod kůrou. Pak mě napadlo ještě si pořídit chov Datlů, Strakapoudů a Žlun. :o)