Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace podlahy

Dobrý den,
na chalupě z roku 1900 děláme nové podlahy, které budou podle původního složení, rošt z trámů 60x60 a na to dřevěné prkna 24x146x4000. Mezi rošt a prkna chci dát izolaci a chtěl bych poradit, zda tam dát varu v pevných blocích 60 sílu, nebo spíše použít rolovánou vatu o síle 80mm.
U pevných 60mm bloků izolace (napřed Isover Orsik) mám obavu, že v některých místech může vzniknout mezera mezi prknem a izolací. Rolováná izolace (Isover DOMO) ba všechny Vyškove rozdíly vyrovná.
Skladba podkladu je: hlína, odvětrávací drenážní hadice zasipaná kameninovou drti a na tom je cca 5cm beton. Na beton chci položit zmíněný rošt a izolaci. Radim

Rrr, jen z neznalosti píšete teno text.
Orsík lze pevně přiložit k roštu a nevznikne tam žádná mezera, jako tepelný most. Daleko větší tepelný most bude tvořit rošt.
Dávat do prostoru 60mm vysokého izolaci 80mm, je zbytečné vyhazování peněz. Izolovat to bude jako 60mm.

Radime, bude Vám táhnout na nohy tím odvětráváním, páč pod betonem bude proudit studený vzduch, na něm jen 60 mm izolace s tepelným mostem na 20-30% plochy