Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískající pojistný ventil resp. uzávěr u přívodové trubice do el. bojleru 120l vodorovný

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit s pískajícím pojistným ventilem resp. uzávěrem u přívodové trubice do el. bojleru 120l vodorovný?

Během hodiny táhle píská na několik vteřin.

Nikde na netu jsem nenašel, že by někdo něco podobného řešil.

Budu moc vděčný za Vaši radu.

Pavel

Pokud píská zpětný ventil (klapka), což je nejpravděpodobnější, záleží na typu poj. ventilu. U klasického tuzemského (tuším, že Armaturka Myjava) se dá po uzavření vody (uzavírací kohout u bojleru u PV) zpětný ventil vyndat a vyčistit případný píseček, vodní kámen apod. Možná to pomůže. Pokud je to nějaký italský nebo jiný nerozebíratelný PV, tak jedině vyměnit. Taky může pískat kuželka v kohoutu, pokud je to starý několikaotáčkový (tam by možná pomohlo i kohout částečně přivřít) Pokud je tam kulák, ten to dělat nemůže.