Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autolednička

Zdravím,
chtěl bych na chatu autoledničku. Zatím tam nemáme elektřinu. Pokud by jsme pořídili třeba toto, může to jet pátek, sobota na autobaterku aniž by ji to vybilo? Přes noc ne. Jen přes den. Neumím to vypočítat.
Díky moc

Zdravím, tak ta lednice by na klasiku auto AKU 50 Ah běžela asi 12,5 hodiny.
Výpočet:
48 W (příkon lednice)/12 V (napájecí napětí aku)= 4 A (proud, který lednice bere)
50 Ah baterie (uschováno cca 50 A po dobu jedné hodiny, nebo 4 A po dobu cca 12,5 hodiny). Výpočet je to opravdu kutilský (spíše bych počítal s 8-mi hodinami provozu).

Pokud použijete autobaterii z autobusu či kamionu s kapacitou 180 Ah, tak to snad víkend vydrží.
Než vyhazovat peníze za box s Peltierovým článkem, který stejně pořádně nic neochladí, kouknul bych radši po nějaké na ten Pb a nebo kompresorku.Ale to už jsme s kompresorem někde jinde cenově.Ale zase ji člověk využije dobudoucna.Kdysi jsem získal zadara tři kompresorové lednice.Jedna je pod stolem v pracovně na chlazení lahváčů, druhá se mnou jezdila kamionem (vozil jsem si v ni mražený jídlo) a jedna je do rezervy.
Letos a náma pojedou dně na dovolenou.Jedna na pivo a salámy a druhá na mražený věci.