Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zbavit kulatinu kůry?

Dobrý den, koupil jsem kulatinu 10m3 (smrkové dřevo na krov) na stavbu střechy. Stavbu plánuji příští rok na přelomu jara a léta. Klády nechám do příštího jara na betonových patkách proschnout (nebylo mi doporučeno nechat krov nařezat - krouceni atd.) a chtěl jsem se zeptat jestli je mám zbavit kůry, něčím přikrýt před deštěm a jak je nejlépe uskladnit. Předem moc děkuji za rady

Kulatinu řádně odkornit až na dřevo. Kůra brouky neláká, ale to co je pod kůrou (lýko). Dřevo se nechává vykroutit v kulatině rok, aby po nařezání trámů se bylo stálé. Nejlépe dřevo ukrýt do stínu. Třeba do stodoly. Ale nejhorší co se může udělat je zakrýt plachtou. Dřevo potřebuje přístup vzduchu. Déšť dřevu nevadí, pokud po dešti zase oschne.