Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betonová deska pod kotel

Zdravím, plánujeme postavit základní desku pod kotel (cca 600kg) v kamenné kůlně. Deska bude mít půdorys 250 x 200 cm, ale máme dotaz na konstrukci této desky. Můžete nám potvrdit nebo doplnit správný postup?

Můj návrh:

1) Vykopat hlínu s kameny do hl. cca 40 cm
2) Nasypat kámen (makadam – 20-60 mm) do hl. 20 cm, pořádně po vrstvách utlouct (->> nebo mezi podloží a kámen navíc dát geotextilií? Podkladní vrstva je vesměs pískovec, jíl a škvára)
3) Na kámen nalít beton o tl. 10 cm (->> nebo prolívat kámen průběžně?!)
4) Po cca 14 dnech tvrdnutí, na beton položit izolaci (IPA)
5) Na izolaci nalít vrchní beton o tl. 10 cm a do něj položit kari sít (pr. 8mm) tak aby měla alespoň 3cm krytí betonem.

Děkuji za rady nebo upřesnění..

Martin

jo, s tím se dá souhlasit. podkladní beton bych konzistenčně udělal tak, aby se hezky spojil s makadamem, arabelu bych nedával. pak ipu na podklaďák a finálku. takhle to udrží i tank. jestli máš kari navíc, dej jí i do podklaďáku. edit// kari nesmí být odhalená (dotýkat se země), takže si sežeň podkládky. dělají umělohmotné, nebo betonové, popř. ji podlož kousky cihly. taky se zašlapává.