Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyrovnání měkké betonové podlahy s perlitem

Ráda bych se zkusila zeptat, zda má někdo zkušenost s vyrovnáním podlahy z perlitbetonu.
Rekonstruujeme podlahu cca 40 let starou. Je udělaná z betonu s přimícháním perlitu. Podlahy jsou v relativně zachovalém stavu, jsou místy popraskané, ale co je hlavní, tak je potřebujeme něčím vyrovnat před aplikací konečné podlahové krytiny. Původně jsme chtěli samoniv. stěrkou, ale teď se trochu bojíme, že stěrka na podlaze nebude držet. Podlaha je dost měkká, snadno do ní lze udělat díru a při zametáním hrubých smetákem se z ní neustále práší. Máte prosím někdo s vyrovnáním tohoto typu podlahu zkušenost?
Děkuji.

Bylo. Ale časové možnosti to nedovolují. Momentálně hledáme řešení na cca 10 let, pak bůhví, co s barákem bude. (Například čekáme, zda bude dostačující podřezání pouze obvodových stěn domu. Pokud se ukáže, že vlhnou vnitřní příčky, tak se bude podlaha bude v budoucnu bourat určitě)

Já vím, já vím. Na druhou stranu když si opravujete pokoje v baráku, kdy bydlí prarodiče, které už to zmáhá.. V tomhle případě se podřízl barák z obvodu. Aby šel podříznout i uvnitř, musely by se vybourat podlahy. Vše by se posunulo o několik měsíců. Takže jsme si řekli, že zlatá střední cesta je opravit co "nejslušněji" dosavadní podlahu, vyrovnat, dát na ni levnější podlahovou krytinu a vyčkat. A za x let se buď projeví vlhkost i uvnitř domu a bude třeba podřezat i vnitřní příčky, tudíž vybourat i podlahy, nebo se ten dům prodá..nebo kdo ví, co bude.
Momentálně spíš řešíme, zda je lepší na takto měkký beton dát nivelačku/lepidlo/betonový potěr a co z toho bude držet.
Zároveň vedeme spory, zda dát do tohoto přízemí lino, parkety nebo vinyl, na čemž taky závisí, čím to vyrovnat.

Zdravím, ja som riešil podobný problém.
Zákazník chcel nalepiť masívne drevené parkety a potery mal urobené s polystyrénbetónu a tiež riešil ako to vyrovnať a spevniť kedže polystyrénbetón je tiež dosť makký
nivelačka nepripadala v úvahu pre existenciu "dier" v potery čiže by sa tam nivelačka prepadala
niekto nám poradil vystierkovať to "cementovým mliekom" (fúrik jemného piesku + vrecko cementu, rozmiešané s vodou)
toto vystierkovanie nebolo super rovné avšak už po pár dňoch bola podlaha tvrdá ako obyč. betón a na túto vrstvu sa aplikovala nivelačka.
výsledok bol perfektný akurát trošku pracnejší ;-)

Presne tak, aplikuje se to ridke jako prase a roztahava nerezovym hladitkem. Ovsem s cementem to muze dopadnout vseljak, voda se ti vsakne a cement na povrchu si udela co chce. Jestli to chces poradne, kup OT101 od Chemosu, ktery je na to urceny, jak se to dela mas v navodu. Z prasneho rozpadajiciho betonu tim za hodinu udelas pevnou plochu pro nizkou zatez. Timtez to pak jde i vyhladit a na to dat nivelacku.

kup OT101 od Chemosu

Je tato opravna hmota vhodna ako vrchna vrstva na rozpadavajucu sa nezaizolovanu betonovu podlahu v dielni a garazi? Nie je tam nejaky velky pohyb, najvacsia zataz je auto.

Proste nahradi to bezny beton? Alebo je nutne este davat nejaku dalsiu vrstvu niecoho dalsieho?

To by musel nekdo videt a posoudit. Na neizolovany, tudiz odspodu vlhnouci rozpadajici se beton nic financne dostupneho neexistuje a uz vubec ne pro pojezd autem. Jako provizorni oprava by to mozna slo pouzit , kdyz to necim natres a budes pocitat s tim, ze to je docasne reseni. Jako finalni vrstva to neni urcene. A podivej se, kolik to stoji. Jestli to tim chces jen lehce zatahnout a neni to velka plocha, tak se ti to mozna vyplati. Kdybys toho mel davat vic, tak by te mohlo vyjit levneji to aspon castecne vybourat a tam normalni beton, nejlip i s izolaci. Tohle je totiz sice lepsi nez beton, ale 20x drazsi..

Dakujem za reakciu. Fakt som necakal taku cenu, to by ta garaz vysla celkom draho.

Ako teda najlepsie a nie extra draho opravit droliaci sa beton na nezaizolovanej podlahe v garazi? Popraskany nie je. Sem tam nejaka jamka 1-2 cm hlboka, prasi sa z neho pri zametani. Hlavne by som nechcel podlahu velmi dvihat. Staci len nech sa nemrvi, nic mimoriadne nepotrebujem.

Pokud není perlitová podlaha pevná a soudržná, jedině odtěžit a udělat novou. Praskliny také vadí, je v nich posun (proto to prdlo) a ten rozlomí jakoukoliv stěrku či potěr nahoře. Nemusí to prdnout hned, ale prdne to uričitě.