Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Světelný okruh

Zdravím,
poradili byste mi někdo, jak co nejelegantněji vyřešit ovládání světel pro chodbu. Vizi mám ca takovou - Jedná se o chodbu, ovládání ze dvou-třech míst - stisknutím libovolného tlačítka rozsvítím (na požadovaný čas), stisknutím jiného, nebo stejného zhasnu (nebo rozsvítím, pokud je zhasnuto), celé to bude napojené s 360° PIR, které rozsvítí, pokud bude zhasnuto (a bude splňovat požadavek na nízkou intenzitu světla) a ještě do toho by se mi líbilo stmívání po zhasnutí - existuje na to nějaký hotový modul, nebo budu muset použít nějaké impulsní relé + stmívač + PIR k tomu doupravit, v hotových řešeních přehled moc nemám, tak děkuji za konkrétní typy, pokud by byl možný jeden ovládací modul, bylo by to ideální,
Děkuji.

koľko chceš svetiel a aké ?
ja som robil LED osvetlenie schodov ovládač z Poľska 8 schodov + 2x zábradlie 2x pir
senzor hore aj dole
orientačné osvetlenie svieti stále na 10% výkonu(ešte mi neprišiel súmrakový spínač potom bude svietiť len v noci)
otvorím vchodové dvere PIR senzor to automaticky zopne(to isté ak idem dole schodmi) na plný výkon (použité LED moduly 0,55w ks) pokiaľ som v dosahu senzorov svieti stále keď odídem (vyjdem po schodoch) zhasne po cca 20 sek (dá sa nastaviť)
dajú sa použiť "tlačítka" aj tie mám zapojené ale už nepoužívam
podržanie 20sec tlačítka od hora zapne osvetlenie na stálo (upratovací mód)
je to niečo ako toto na videu "jyeeygDy_4w"
ale toto je iný ovládač a iné schodište