Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z jakého materiálu udělat desku zahradního stolu?

Mám na zahradě železnou konstrukci - stůl uprostřed, po stranách sezení. Na sezení mám dřevěné desky, z čeho ale udělat desku stolu? Původně jsem předpokládal že vezmu OSB desku, natřu fermeží a pak barvou. OSB desku mi ale prodají v Dřevotrustu po celých velkých kusech. Potřebuji kousek. Existuje materiál kterým bych to nahradil? Tolik desek abych stejné co na sezení použil i na stůl nemám...

Není zadáno, jak to má vypadat, ale jestli to má vydržet delší čas, tak jedině sklo, plast nebo kov (nerez, hliník). Třískové desky jedině, pokud je to pod střechou a stejně je nutná údržba a nátěry. Trochu víc vydrží vodovzdorná překližka, ale vzhled nic moc. Nebo pak kvalitní dřeva do exteriéru, ale to už je o něčem jiném.

Záleží na financích, požadovaný životnosti, vlastnostech, údržbě, vzhledu,...
Tam nemají žádné odřezky té OSB desky, nebo nějaké překližky?

Každopádně bych raději koupil hoblovaný prkna a pár vrutů. Dvě prkna napříč, zbytek naskládat jako desku, všecko svrtat, zbrousit konce šmirglem, pak to čímkoliv natřít. O moc dražší by to nemuselo být a určitě to bude vypadat daleko líp, jak ty strašný desky.