Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem betonový překlad

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat chtěl bych doma vyrobit betonový překlad.CHci vybourat nový vchod v garáži do přidružené místnosti cca 80cm.Z čeho můžu překlad vyrobit?
Stačilo by třeba vylejt železné trubky betonem a celé je ještě zalít?nebo si vyrobit formu a dát tam železa a normálně to vylejt betonkem?
Díky za případné rady,názory

Jak je zeď silná ? Jestli je to nějaká 15 nebo 30-ka, stačilo odjakživa položit dvě ocelová L-ka proti sobě a vyskládat nasucho do nich poctivé pálené cihly. Zbylou mezeru nad nimi vyplnit betonem nebo dobrou cementovou maltou a omítnout. Pokud je to nějaká hodně tlustá zed, je lepší překlad koupit, při domácím odlévání nebude asi pevnost zaručena.