Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Foťák Samsung S85 - vypálený?nebo ne?

Dobrý den, mám dotaz k fotoaparátu Samsung S85 jsem do zdířky pro externí napájení nešťastnou náhodou zapojil 12 Voltů místo 3V ► na které je foťák dělaný :.(:.( ►► zapoměl jsem toťiž přepnout na trafíčku! blbost prostě a škoda foťáku :-( .
Neví náhodou někdo jestli je možné, že je foťák chráněn nějakou pojistkou proti přepetí??A tím pádem lze ještě zachránit!
Nebo to je, tak jak předpokládám a podobná elektronika nijak jištěná není :-/ tudíž schoří nějaký čip ; patice nebo tak něco a se zařízením je konec?
Děkuji za o dpověď a případné nápady jak lze využít popř.alespoň části foťáku pokud je s ním vážně konec!

Opravovat to nemá cenu, je to model z roku 2007.A i kdyby si našel servisáka, kterýmu by se do toho chtělo, oprava bude dražší než dnes prodávané kompakty s vyšším rozlišením.

Možná tam odešel jen stabilizátor, nevím.Ale když přístroj rozebereš, tak uvidíš, že to půjde blbě opravovat.Pokud tedy seženeš nějaké díly.Klasický součástky koupit jdou, ale pokud se odvařil nějaký procesor........

Nevím, co by se dalo použít z tohoto fotáku.

Objektiv? .....ne
LCD? možná někomu na ND.
Blesk? .....ne.

Prodat na ND za pár korun a koupit nový přístroj.Kolem 1500 kč se dá koupit nějaká klasika (SONY, CANON).

Před dvěma lety jsem sehnal kdesi ve akci CANON Power Shot A2500 za cca.1300 kč.

http://www.canon.cz/for_home/product_finder/camera s/digital_camera/powershot/powershot_a2500/