Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení ploché střechy

Zateplení ploché střechy
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak správně zateplit plochou střechu? Jedná se o garáž(dílnu). Konstrukce střechy je trámy a na tramech je osb deska potom lehká lepenka a na ní asfaltové pískované pasy (IPA). Mohu mezi trámy dát vatu - pak udělat mezeru a zaklopit osb deskami? Děkuji za radu

Protože tam máte nepropustnou krytinu , tak by mezi izolací a deskami z Ipou měla být odvětrávaná mezera. Stejně jako to mají američané u dřevodomku. To znamená , aby případná vlhkost se tam odvětrala.
Skladba zvenku by teda měla být - lepenka s deskami a trámy s odvětrávanou mezerou , pak paropropustná folie , pak trámky(napříč) s izolací a pod nimi parotěsná folie a zespodu zaklopeno osb nebo sadrošem(levnější)

pokud budete zateplovat střechu zespodu, bude to trošku problém. Pokud zateplíte střechu zhora, bude to jednodušší.
Na lepenku dáte EPS 100Z v síle 20-30cm, geotextílii, Fatrafol 810.
Když budete dělat vatu, musí být nad vatou mezera asi 8-10cm, podle rozměrů plochy. izolace ve dvou vrstvách, mezi trámy a pod trámy, parozábrana a podhled.