Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukotvit zahradny susiak

Dobry den,
Zadanie: ukotvenie zahradneho susiaka na pradlo.

Varianta A. je zavrtna kotva. Problem je, ze kvoli kamenistemu podloziu neviem dodrzat 100% kolmost pri zavrtani.
Nasledne vlozim do kotvy nosnu tyc susiaka, ale kvoli voli v redukcii medzi nosnou tycou a vnutornym priemerom kotvy je drziak pomerne nestabilny a najma je sikmo - ciastocne kvoli sikmo ulozenej kotve a hlavne kvoli voli.
Redukcia do kotvy je original k drziaku. Vnutorny priemer kotvy je cca 66 mm (zvarenec cize +-), vonkajsi priemer redukcie plast 50 mm, priemer tyce je 39,5mm.
Ako jednoducho vystredit tyc susiaka? Napada ma vysustruzit zo silonu presnejsiu redukciu, ale zostava problem vystredenia a zarucenia kolmosti. Naviac budem mozno potrebovat kolmost upravovat, ked si zem "sadne".

Varianta B. Je beton... Co velmi nechcem, kedze bude problem ho odtial dostat...

Prosim pozna niekto vychytavku ako na to? dakujem,
PaS

Máme ukotvené v lešeňové trubce, která je do dostatečné hloubky v terénu. V dostatečné hloubce dole ze šroubu "zarážka" aby to nezajelo až dolů. Tyč sušáku měla takový průměr, že do lešeňové trubky tak akorát vlezla, takže se nekýve a dobře drží.