Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reproduktory - Digitál na analog

Mám televizi, u které je jen jeden výstup na externí repro a ten je optický. Doma mám sestavu reproduktorů 5.1, ale lze připojit jen analogově přes činče. Dá se koupit převodník optika na 5.1 analog? Zatím jsem našel jen převodník na 2.1 analog.
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=DSC-OPT-RCA-00 1&min=&max=&o=3
Je tento výrobek pro tento účel vhodný a máte s tímto zkušenost?
Dá se koupit také převodník na 5.1 analog?

Ked to pripojis do sluchatkoveho vystupu TV, tak to normalne bude funkcni, neni tam ziadne omezeni vykonu. Vykon zavisi od zosilovaca v repro. Len budes muset hlasitost na repro dat hodne nahlas ptz v TV je tiez regulacia hlasitosti a potom by si to mal stisene 2x.

Zvuk 2.1 ma robit samotne repro z 2.0 signalu, ptz musi robit remix tak ci tak ak mas prci satelity. Sub stopa neobsahuje normalne basy ktore nezahraju prci satelity. Ked to ten repro nevie (stereovstup remixovat aj na sub) tak to zahod.
(normalne ked na to pripojis stereojack tak podla mna musi hrat aj sub, ak su prci satelity. A TV nevysiela ziadne 2.1. A na 5.1(ak vobec nejaku taku TV chytas ktora to podporuje) potrebujes prevodnik a nastavit si v TV vystup na PCM ak prevodnik nevie dekodovat dolby digital)

Ano, zapomněl jsem napsat, že výstupní jack na sluchátka je zapojený nejdřív do zesilovače. Úplně obyčejný za tisícovku. Mám tam napíchnutý i PC a TV využívám i jako monitor. Takže mám perfektní audio/video centrum za hubičku. Koncovým zařízením jsou kvalitní dvoupásmovky, takže subwoofer nepotřebuju.