Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betonová podlaha v hale - bezprašnost?

Zdravím, v práci máme halu, dvě patra, každé 400 m2. V horním patře byla vytrhána stará prkna a zůstal jen hrubý beton. Zatím není definitivně rozhodnuto o budoucím využití, ale v nejbližší době by hala měla sloužit k uskladnění zboží.

Požadavky jsou: bezprašnost a minimální náklady

První fází by mělo být očištění, hrubé zarovnání (bude se jezdit paleťákem) a vysátí prachu.

Dále něčím zajistit tu bezprašnost. Prozatím nás napadla řešení jako:

epoxidová stěrka - asi drahé

nátěr barvou

padl i návrh, že bychom mohli barvu hodně naředit (cca 100 litrů ředidla a do toho 30 kg barvy) a toto rozlít

Jakou cestou se vydat? Případně nějaký jiný nápad? Zajímaly by mě spíš vlastní zkušenosti. Díky

Náter farbou by som ani neuvažoval, záleží od stavu toho betónu ale aj tak po pár prejední paleťákom sa to ošúpe. Buď tú epoxidovú či polyuretanovú podlahu, alebo nejakú záťažovú podlahu z recyklovaných plastov.

typem koleček si nejsem jistý...

Kovová kola/rolny jsou vynikající mlýn na beton. Jakmile je podlaha s nerovnostmi tak to drtí.
Gumová mají valivý odpor jak prase.
Paleťák s hrdým názvem eurokraft, 2000kg nosnost, tak při zatížení 1000kg jsou třeba 2 lidi, aby to přemístili. A to na plechové podlaze a docela se nadřou.
Plastová/silonová? kola jsou takový kompromis.
Skvělá je průmyslová podlaha z betonu s ocelovými drátky, ovšem cena....