Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak propojit dva satelitní přijímače.

Zdravím, nevím si rady a tak bych prosil o pomoc. Jde o to, že moje náročná babička má dvě televize. Jednu starou v obýváku a druhou novou v ložnici.
Do ložnice jsi koupila nový přijímač, ve které má kartu. (foto zezadu: http://www.elektrodvorak.cz/produkty/92163/strong- srt-7504-irdeto-hd-prijimac-466468.jpg ) a v obýváku má přijímač starý: http://img5.rajce.idnes.cz/d0501/5/5724/5724182_86 601d5190d6f52bcf63ac0f0b897256/images/DSC_0018.jpg ?ver=0 a mě by zajímalo, jestli tyto dva přijímače lze navzájem propojit, aby hrály programy na obou TV?

No právě že asi ne. Jinak by se neptal. Ale přesně tak to musí být zapojené.
Pro tazatele - na parabole musí být twin konvertor, od něj musí vést koax do každého přijímače zvlášť. Jen pokud by byl v provozu vždy jen jeden z nich a druhý by byl vypnutý, lze přijímače propojit pomocí LOOP OUT.

Ono je to celé trochu nepraktické. Buď tahat kabely od jednoho přijímače ke dvěma televizím přes půl bytu a chodit si to ovládat vedle do pokoje, to už je asi lepší natáhnout dva koaxy od antény a přikoupit kartu. Nebo dát na jednu z televizí DVB-T, dneska je tam asi 30 programů