Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dřevník vs zahradní domek

CHtěl jsem si koupit dřevník... nepostavim si ho sám. Zjistil jsem že by to bylo slušně drahý.
Jako alternativa mě napadlo koupit zahradní domek viz www.give.cz
Kdybych tam udělal lepší větrání tak by to jako sklad na dřevo fungovat mohlo, ne?
Díky za rady.

Opravdu potřebujete domek? Proč?

Dřevo nejlépe vysychá, když má dostatek vzduchu. V zásadě potřebuje zakrýt seshora, aby do něj vyloženě neteklo, ale boky klidně otevřené.

Udělal jsem kvazidřevník: 4 palety na betonových dlaždicích vespod, 2 + 2 jako boky, jednoduše (pár jeklů a latí) zafixované, aby stály. Nahoru "střecha" zase z palet a na ně různé desky, které jsem měl.

Tedy 300 * 120 * cca 200 cm. Větší než ty domky.

Absolvovalo první zimu v pohodě. Zdá se, že unese i první větší sesychání dřeva od jara do podzimu.

Náklady: použitá paleta 30 Kč/kus, pár latí 300 cm po 30 Kč. Betonové dlaždice, jekly, vruty, hřebíky a desky na zakrytí jsem měl. Vlastní práce jednoho člověka na pár hodin.

Ty boční palety, na něž je vidět, jsem vybral co nejhezčí a obrousil. Dřevo (běžné 33cm štěpiny) je vepředu i vzadu pohledně naskládané, doprostřed naházené. Řekl bych, že esteticky není výsledek horší než ten zelený plechový domek, velikostně i funkčně je to lepší a víc než 10x levnější.