Laminátová podlaha bez přechodových lišt
Dobrý den,
Je mi jasné, že pouhé přečtění nadpisu příspěvku u některých jedinců vyvolá běsnění, ale žádám Vás o dočtení .Řeším situaci, se kterou se určitě každý jednou setkal a to udělat plovoucí podlahu do bytu přes dvě místnosti bez přechodových lišt. Hledal jsem všemožné nemožně na internetu a jednoznačně souhlasím, že přechodové lišty mají svoje opodstatnění v dilataci. A teď to přijde. Jenže já je tam nechci . Narazil jsem na řadu dokumentů a názorů, že přechodové lišty mezi místnostmi nejsou potřeba POKUD:
* Bude dodržena dilatace od stěn min 1.5 mm pro každý běžný metr místnosti.
* Nejdelší trajektorie mezi místnostmi včetně místnostech samotných nepřesáhnou 8m na šířku/délku.
* Materiál podlahy nebude razantně měnit svoje rozměry (Jako, že dřevo nabobtnává až o 10 %, ale laminát jen o 0.1 - 1 %). Prej teda.
* Místnost nebude složitých tvarů (jakože bez sloupů, a komplexních zakřivení).
Tyto parametry splňuji a navíc u rodičů na baráku je takto podlaha udělána a bez problémů už několik let. Přesto bych se rád zeptal na Vaše zkušenosti a názory s tímto problémem.
Děkuji Vám za případné odpovědi.
Více než 20 000 inspirací pro krásné bydlení na Favi.cz (inzerce) (reklama)
Nevím, co je za problém. Přechodové lišty se dávají zejména tehdy, když se napojují dvě různé podlahové krytiny, nebo je nějaký malý výškový rozdíl mezi místnostmi. Při dodržení dilatace a rozměrů, jak píšete, bych se toho vůbec nebál. Akorát je třeba předem vymyslet napojení a směr kladení plovoucí podlahy tak dobře. aby to vůbec šlo položit vcelku.
Děkuji za odpověď.
Problém spočívá v množství negativních reakcí na metodu pokládání podlahy v celku. Tyto reakce upozorňují na nutnost přechodových lišt mezi místnostmi, aby se podlaha vlivem roztažnosti nezdeformovala a nezničila. Pokud jsou instalovány přechodové lišty pak se každá místnost přizpůsobuje samostatně, ale pokud je podlaha v celku přizbusobuje se jako jedna veká plocha a to mnoho lidí považuje za velký problém a předpovídá zničení podlahy. Toho se samozdřejmě bojím proto se ptám na názory ostatních
To oddělení místností má smysl v případě, že by šlo o výrazně odlišné využití (suchá studená chodba x teplá vlhká koupelna apod.)
Jinak v obytných místnostech jako třeba obývák x jídelna x kuchyně žádný problém není...
Vy jistě myslíte dilatační lišty. Ty se u plovoucích podlah dávají pokud by podlaha byla delší než 10 metrů. (teda u těch podlah, co jsme pokládali my)Pokud to nepřesáhne ani 8 metrů, tak bych se toho nebál.
Všem děkuji za odpovědi.