Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lednice umístěná ve skříni

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné umístit kombinovanou volně stojící lednici s mrazákem do skříně? Je to takový výklenek - do jedné půlky bych zasunula lednici a do druhé půlky bych nechala udělat regály, které by se daly zavírat. Vyřešila bych tím to, že mi nebude lednice vyčuhovat do chodby, ale byla by schovaná v tom výklenku. Nebude to lednici vadit? Když bude takto "zasunutá" ? Děkuji

Potvrzuji, zezadu lednice musí mít přístup vzduch a taky musí mít možnost cirkulovat nahoru! Na dovolené jsme bydleli v domečku, kde měli ve výklenku moc hezký stolek s dřezem, sporákem a pod sporákem dole lednici. Manželka se úplně lekla, že jsme nechali sporák zapnutý, jak byl horký - ale mohla za to lednice - která prakticky pořád běžela. Když jsme stoleček odsunuli od zdi, aby vzduch mohl proudit nahoru, tak se to spravilo...
Takže v tom výklenku musí být nejen lednice kousek od zdi, ale i nad lednicí by měla být dostatečná mezera, aby vzniklé teplo mohlo odcházet a pod lednicí by měly být větrací otvory, kudy bude přicházet studený vzduch.

Nechám si tedy od truhláře vyrobit podstavec, aby pod lednicí mohl proudit vzduch. Když do výklenku umístím lednici tak nad ní zbyde ještě cca 30 cm volného prostoru, takže snad bude proudění vzduchu dostatečné a ještě tedy nechám vzadu od zdi min. 5 cm mezeru. Moc děkuji za rady.