Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Akvárko z plexiskla

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli by šlo udělat maličké akvárko z plexiskla o rozměrech 20cm na délku, 15cm na šířku a 10cm na výšku. jak bych měl uříznout plexisklo aby bylo úplně rovně a aby se dalo slepit lepidlem, které vydrží tlak vody v nádrži a popřípadě jakým lepidlem?
Děkuji

Lepíval jsem si svého času věci z plexiskla. Řezání v domácích podmínkách ideálně pomocí plochého šroubováku s vybroušeným "háčkem" po jedné straně. Vznikne tak něco jako soustružnický nůž. Plexisklo upnu svorkama ke stolu, přiložím ocelové pravítko a párkrát tím háčkem podle pravítka zaryju, tak do půlky tloušťky. Pak se to dá přesně přelomit a je to jak když řežeš sklo. Netuším jestli na tom bude držet silikon, ale kyanoakrylátové lepidlo to slepí spolehlivě. Já jsem to lepil chloroformem, normálně se přiloží lepené části k sobě a do spoje se pustí kapka až dvě, podle délky spoje. Krásně je vidět jak to "jede" a naleptává... Takhle bych to slepil nahrubo a pro jistotu zevnitř nádoby vytmelil silikonem.

Dobrý den,je to nesmysl.Plexisklo se špatně lepí a když,tak to bude drahé.Jinak i kdyby se mělo dát do uhelníkové kostry,jako za stara,tak je plexi nevhodný materiál,brzy bude odřené a nebude do akvárka vidět.
Nechte si slepit akvárko někým kdo to umí ze skla a ušetříte si námahu a nervy se vzniklými problémy.:-)