Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojeni vypínače a svetla

Dobrý den,

prosím o radu ohledně zapojení vypínače se světlem. Na obrázku v příloze je naznačená situace, ke které prosím o radu. Mám krabičku pro vypínač a z ní přivedený do jističové skříně kabel 3x1,5mm a od světla mám také přivedený kabel 3x1,5mm do jističové skříně.

Správně bych měl mít kabel od světla navedený do krabičky vypínače. Ale bohužel jsem to udělal takto a chci se zeptat, zda je možnost nějak to zapojit.

Mě napadla tato:

1) do jističe zapojím hnědý vodič, který vede do vypínače (to bude přívod do vypínače)
2) nulový (modrý) vodič z vypínače (to bude vývod z vypínače) propojím v jističové skříni s hnědým vodičem ze světla
3) ze světla zapojím nulový (modrý) a zemnící (zelenožlutý) vodič do sběrných lišt v jističové skříni

Může to takto být?

Díky za odpovědi a rady

čistě technicky ano.

Osobně bych minimálně v místě spoje modrého a hnědého označil ten modrý černou/hnědou fixou (nebo jinak, aby bylo jasné, že to není nulák, aby to byl vzkaz pro případné následovníky-samodomo kutily). Jinak světlemodrý kabel není AFAIK zakázáno použít jako fázi.